Tipy na gastroakce: pivo, jarmark i jídlo z celého světa

Tipy na gastroakce: pivo, jarmark i jídlo z celého světa  Foto: Tipy na gastroakce: pivo, jarmark i jídlo z celého světa Foto: istockphoto.com

Počasí na víkend se tváří všelijak, ale hodování nám to nijak nepřekazí. Jaké máte plány vy? Nalákat vás můžeme na sklenku piva, pokrmy z celého světa nebo další festival ze série BEKO FRESH festivalů! :)

Pivo na náplavce

Přes 70 stánků bude na Rašínově nábřeží během šestého ročníku dvoudenního degustačního festivalu Pivo na náplavce. Ten proběhne 15. a 16. června mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni. Během všech ročníků se pivo pije výhradně z degustačních sklenic – organizátoři se tak snaží zamezit zbytečnému odpadu v podobě plastových kelímků a navíc pivo ze skla lépe chutná. Klasických půllitrů se návštěvníci festivalu ale nedočkají ani letos, pít se tedy bude maximálně po třetinkách. Novinkou letošního ročníku je možnost degustace i po 0,15 litru. Vedle stánků s pivem bude na místě dalších 20 stánků s gastronomií hodící se právě ke zlatavému moku. Chybět nebudou ani sytější jídla jako například grilovaná nebo jemně uzená kachní prsa, sendvič s grilovaným sýrem, BBQ trhané vepřové a hovězí, kuře pečené v podmáslí nebo burgery s trhaným vepřovým nebo se sýrem halloumi.

Rašínovo nábřeží, Praha

Facebook

Food festival Všechny chutě světa

Již tradičně se 16. června uskuteční na zámku v Dobřichovicích 6. ročník food festivalu Všechny chutě světa. I tento rok bude z čeho vybírat, budete moci ochutnat šťavnatý gruzínský šašlik, bún cha z Vietnamu, bretaňské palačinky, mexické quesadilly, španělskou paellu, japonské sushi, ruské pirohy, americké hamburgery, africkou samosu, malajskou laksu a další. O hudební program se postará skupina Romba hrající balkánskou dechovku a v podobně temperamentním duchu budou následovat kubánské rytmy. Uvidíte tradiční indické tance, skvěle sehrané vystoupení mažoretek, pro nejmenší jsou připravena dvě divadelní vystoupení.

zámek Dobřichovice; Křížovnické náměstí 1, Dobřichovice

Facebook

Článek

Novinky na trhu: sirup, chipsy a kečup Foto:

Novinky na trhu: sirup, chipsy i poctivý kečup

Některé naše dnešní novinky se dost dobře hodí na letní grilovačku, jiné zase osvěží za každého počasí! ;)

Gurmánský BEKO FRESH festival míří do Pardubic

Největší český gurmánský festival dobrého jídla a pití Beko Fresh festival, který má již osmiletou tradici, zavítá třetí červnový víkend do východních Čech a představí to nejlepší ze současné gastronomie. Tradiční místo konání, areál dostihového závodiště v Pardubicích, se o víkendu 16. a 17. června stane centrem všech gurmánů a gurmetů. Jak je pro tuto událost zvykem, půjde o velkolepý víkend, doslova nabitý bohatým programem z oblasti vysoké gastronomie, zábavou pro všechny a především všudypřítomnou pohodou. Po celou dobu konání festivalu můžou návštěvníci degustovat menu vybraných top restaurací východočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty. Tím ale nabídka jídel nekončí! Netradiční a zážitková gastronomie bude zastoupena restauracemi s nabídkou molekulární mixologie, extrémního cateringu i entomofágie neboli pojídání hmyzu. Na své si přijdou i vyznavači exotické kuchyně, tentokrát z Vietnamu nebo Srí Lanky, a dalších ojedinělých kuchařských konceptů.

areál dostihového závodiště; Pražská 607, Pardubice

Facebook

Tradiční Maloúpský jarmark

V duchu historie, tradic a starých Krkonoš se odehrává tradiční Maloúpský jarmark, který se letos uskuteční 23. června v historickém centru Malé Úpy u kostela sv. Petra a Pavla. Ze stánků vznikne v okolí kostela starokrkonošská „vesnička“ nabízející jarmareční zboží, krkonošské výrobky či předvádějící stará řemesla. „Snažíme se, aby se jednalo o tradiční jarmark, který se tu možná někdy před 100 lety pořádal... Stánkaře pečlivě vybíráme, přednost mají ti, kteří se do kouzelného okolí kostela sv. Petra a Pavla hodí,“ říká o akci starosta Malé Úpy Karel Engliš.

kostel sv. Petra a Pavla, Malá Úpa

Facebook

Článek

Novinky na trhu: alkohol, ajvar nebo vejce Foto:

Novinky na trhu: alkohol, ajvar nebo vejce

Dnešní várka novinek je hodně o alkoholu, ale nebojte, našli jsme i pár zajímavých novinek z oblasti jídla – ajvar nebo třeba "chytrá" vejce s jódem. Už jste některou z...

Náplavka letní Street Food 

Přijdte ochutnat pouliční gastronomii z celého světa 23. června. na smíchovskou náplavku. A protože začíná léto, ponese se i dramaturgie festivalu v duchu lehkých jídel, exotického ovoce, představí se vám nejlepší zmrzlináři, budete moci ochutnat šťávu z cukrové třtiny, peruánskou limonádu, osvěžující caipirinhu nebo perlivé prosecco. Nepřijdete ani o klasické street food pokrmy, jako například bún cha z Vietnamu, izraelský falafel, thajský salát som tam, španělskou paellu, venezuelské arepy, korejské kimchi, americké chicken wings, gruzínské chacapuri, rumunské pastrami nebo třeba mexické taco. Letní street food bude v doprovodu kubánských a mexických rytmů.

smíchovská náplavka, Praha

Facebook

Připravila Tereza Pánková