Tipy na gastroakce: kávový festival, husy a kaštanobraní

Gastro akce – říjen Foto: Gastro akce – říjenFoto: istockphoto.com

O víkendu se má oteplit, tak vyrazte do města potěšit své chuťové pohárky! Pochutnat si můžete na huse, jedlých kaštanech nebo moštu!

Husobraní a Cider Festival

Již po čtvrté se na smíchovské náplavce uskuteční Husobraní a Cider Festival. Péct se bude více jak 1000 hus a čepovat na 15 druhů cideru. Ochutnáte nejen klasickou pečenou husu, ale také husí játra, husu konfitovanou, uzenou, BBQ husu, husí burger, roládu, paštiku, kaldoun, lokše maštěné husím sádlem a další. Odpočinout si budete moci na čerstvých voňavých balících slámy, které budou speciálně dovezeny, a dotvoří tak atmosféru podzimních dní. A k tomu všemu vás doprovodí živá hudba flašinetáře a harmonikářů. Srdečně vás všechny zveme v sobotu 14. října na smíchovskou náplavku! 

akce na Facebooku

smíchovská náplavka; Hořejší nábřeží, Praha

Kaštanobraní

V sobotu 14. října můžete oslavit letošní úrodu jedlých kaštanů v Kaštance, přírodní památce města Nasavrky. Těšit se můžete na jarmark s především regionálními produkty a dobrotami: k dostání bude med, dále také čerstvé sýry, sušené ovoce, zabijačkové pochoutky a mnoho dalšího.

Kaštanka; Nasavrky 

Článek

Kávové kurzy v Jílovém u Prahy Foto:

Kávové kurzy v Jílovém u Prahy

Znáte Petru Davies Veselou a jejího muže Gwilyma Daviese? Kousek za Prahou pořádají kurzy, které se točí kolem jedné věci: kávy. A právě Petru Veselou můžete znát díky...

Prague Coffee Festival

Přijďte si vychutnat již šestý ročník Prague Coffee Festivalu, který se uskuteční 14. a 15. října v nově otevřeném komunitním prostoru Kampus Hybernská. Vstupenky zahrnují „kolik kdo vypije“ kávy na festivalu a současně umožňují návštěvníkům zúčastnit se přednášek, workshopů i cuppingů. Na workshopy a cuppingy je třeba se předem zaregistrovat, počet míst je z kapacitních důvodů omezen, v případě zájmu proto doporučujeme včasnou registraci.

akce na Facebooku

Kampus Hybernská; Hybernská 4, Praha

Mošto-zelobraní

Vymýšlíte program na víkend? Pojďte si vyrobit vlastní mošt nebo naložit zelí. Pokud chcete jen hodovat, bude na vás čekat ochutnávka borščů, moštů, jablek či bylinkových nálevů, pečení brambor a placek. Zavítejte 15. října a zpříjemněte si konec týdne. Zaplacením vstupného přispějete na hlavní činnost pořadatele Ekoncetrum Paleta – na ekologické vzdělávání (nejen) dětí a mládeže.

akce na Facebooku

Ekoncentrum Paleta; Štolbova 2874, Pardubice

Připravila Tereza Pánková