Řezy s džemem a kokosem

Doba přípravy: Do 1,5 hodiny
Počet porcí: 16–20 ks
Řezy s džemem a kokosem Foto: Řezy s džemem a kokosem Foto: kuchařka Kurz domácího pečení

Nadýchané řezy promazané pikantním džemem patří mezi tradiční dezerty, které v poslední době poněkud ustoupily ze slávy. Vraťte jim jejich lesk, příprava je jednoduchá, výsledek efektní a chuťově se jim jen tak něco nevyrovná.

Další recepty na sladké moučníky, které je radost péct, najdete v novém čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Letní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH nabízí plnou náruč nových receptů, s kterými si období prázdnin užijete ještě více naplno! Časopis najdete v prodeji již od 7. června, tak...
Suroviny
 • džem ze směsi lesního ovoce 320 g
 • Těsto:
 • extra jemný krupicový cukr 75 g
 • chlazené máslo, nakrájené na kostky 80 g
 • vejce pokojové teploty 1 ks
 • přírodní vanilkový extrakt nebo esence 1 lžička
 • Posypka:
  vejce pokojové teploty 3 ks
 • sušený strouhaný kokos 180 g
 • extra jemný krupicový cukr 55 g
Postup
1

Předehřejte troubu na 200 °C nebo 180 °C v případě použití funkce horký vzduch. Vyšší plech nebo formu o velikosti 16 x 26 cm vymažte máslem a dno a delší strany vyložte jedním kusem pečicího papíru.

2

Na těsto prosejte do mísy mouku a cukr, máslo nakrájejte na kostky a zpracovávejte tak dlouho, až směs začne připomínat jemnou strouhanku. Práci vám zjednoduší robot, jinak těsto jemně zpracovávejte prsty. Vejce zlehka rozšlehejte s vanilkovou esencí nebo extraktem. Přilijte ke směsi s moukou a pomocí pulzního tlačítka mixujte nebo důkladně a rychle hněťte, dokud se vše rovnoměrně nerozmíchá a nezačne se tvořit spojité těsto. Těsto na základ vyklopte do připravené formy a pomocí prstů ho rovnoměrně natlačte na dno po celé ploše. Pečte v předehřáté troubě 18–20 minut nebo dokud nezačnou okraje zlátnout.

3

Mezitím vidličkou prošlehejte vejce a důkladně vmíchejte kokos a cukr.

4

Korpus vyjměte z trouby a teplotu snižte na 170 °C nebo 150 °C v případě použití funkce horký vzduch. Pomocí lžíce potřete rovnoměrně korpus džemem a na něj naneste pomocí lžíce kokosovou posypku, rovnoměrně ji rozprostřete a přitlačte, jako kdybyste se snažili povrch uhladit.

5

Vraťte řezy do trouby a pečte je 30–35 minut, až posypka zezlátne a korpus bude propečený. Hotové řezy vyjměte z trouby, položte je na drátěnou mřížku a nechte je vychladnout ve formě. Po vychladnutí krájejte na jednotlivé porce a podávejte.