Orientální pečený květák a růžičková kapusta

Doba přípravy: Do 1 hodiny
Počet porcí: 4–6
Orientální pečený květák a růžičková kapusta  Foto: Orientální pečený květák a růžičková kapusta Foto: kuchařka Jednoduchý stůl

Jestli jste ještě nikdy neměli pečenou nebo smaženou růžičkovou kapustu, určitě tenhle recept vyzkoušejte. Pokud jste ji už ochutnali, pak jistě víte, že může být úžasnou zeleninou, když se s ní zachází s láskou a péčí a nerozvaříte-li ji do nehezké patlanice.

Článek

Pečený květák s balzamikem a parmezánem  Foto:

24 receptů s oblíbeným květákem

Nedávno to byla brokolice, tentokrát květák – ten bývá mezi strávníky oblíbenější. Vybrali jsme pro vás recepty, díky kterým si ho oblíbíte ještě víc! :)
Suroviny
Postup
1

Předehřejte troubu na 180 °C. Vyložte si plech pečicím papírem.

2

Než květák nakrájíte na 1 cm tlusté plátky, odstraňte a vyhoďte tlusté košťály a celou hlávku rozčtvrťte. Růžičkovou kapustu zastřihněte a podélně rozkrojte napůl.

3

Ve velké míse smíchejte olivový olej s kořením. Přidejte květák i kapustu a opatrně je v míse převalujte, aby se důkladně v ochuceném oleji obalily.

4

Přemístěte okořeněnou zeleninu na připravený plech. Kapustu dejte na plech rozkrojenou stranou směrem dolů. Pečte v troubě 50 minut nebo dokud květák nezezlátne a kapusta nebude z vrchu křupavá.

5

Upečenou zeleninu dejte na talíř, pokapejte citronovou šťávou a posypejte koriandrovými listy.