Kuskusový salát s pečenou zeleninou a sýrem feta

Doba přípravy: Do 1 hodiny
Počet porcí: 4
Kuskusový salát s pečenou zeleninou a sýrem feta  Foto: Kuskusový salát s pečenou zeleninou a sýrem feta Foto: Denis Henry foodblog

Kuskus je vlastně těstovina – hrubá krupice ze semoliny (tvrdé pšenice). Jeho příprava je směšně jednoduchá a skvěle funguje jako základ pro další suroviny. Tento salát bude skvělý třeba na letní grilovací párty!

Článek

Kořeněný kuskus s pečeným masem a sušeným ovocem Foto:

Máte rádi kuskus? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší recepty, které rádi zařadíte do svého jídelníčku

Kuskus je opravdu variabilní surovina: dá se použít jako jednoduchá příloha, stejně tak z něj vytvoříte chutné hlavní jídlo, a dokonce se dá připravit i nasladko.
Suroviny
Postup
1

Kuskus: Kuskus nasypte do pekáčku nebo větší mísy a přidejte otrhané lístky tymiánu. Do vařícího vývaru přidejte mletou kurkumu a olivový olej. Připraveným vývarem zalijte kuskus a promíchejte, aby se tekutina dostala do každého rohu.

2

Nechte dvě minuty odstát a poté kuskus vidličkou promíchávejte, dokud nevychladne, aby se neslepil a nevytvořil hrudky. Po několika minutách budete mít krásně sypký kuskus.

3

Konfitovaný česnek: Hlavičky česneku částečně oloupejte, ale poslední slupku na stroužku nechte. Česnek přendejte do rendlíku s olivovým olejem a zahřejte na 70 °C. Při této teplotě konfitujte 2 hodiny. Olej se rozhodně nesmí více zahřívat.

4

Hotový česnek můžete uskladnit zalitý olejem v zavařovací sklenici a přidávat jej do základů polévek či omáček.

5

Salát: Omytou a nakrájenou zeleninu osolte, opepřete a promíchejte s několika lžícemi olivového oleje. Přídejte konfitovaný česnek a pečte v zapékací formě 15 minut na 200 °C, na závěr můžete na pár minut zagrilovat.

6

Jakmile je zelenina dostatečně opečená, přidejte kuskus, překrájená sušená rajčata, čerstvou bazalku a nadrobený feta sýr. V případě potřeby lehce dosolte.