Curry arašídová omáčka s krevetami

Doba přípravy: Do 30 minut
Curry arašídová omáčka s krevetami Foto: Curry arašídová omáčka s krevetamiFoto: P&G Foodies

Recept je vážně jednoduchý a nedá se na něm nic pokazit. Zároveň si ho můžete přizpůsobit podle svých chutí. Můžete použít jinou zeleninu, přidat například žampióny, špenát nebo batáty.

Článek

Zeleninové kari z Keraly, © 2012 Jamie Oliver Enterprises Limited Foto:

21x kari v hlavní roli

Sbíhají se vám sliny jen při pouhém pohledu na misku voňavého kari? Tak dnes je váš šťastný den, připravili jsme výběr těch nejlepších receptů!
Suroviny
  • ghí (přepuštěné máslo) 1 lžička
  • středně velká cibule 1/2 ks
  • červená curry pasta 1 vrchovatá lžíce
  • kokosové mléko 300 ml
  • arašídové máslo 2 lžíce
  • tamari 2 lžíce
  • syrové krevety, mražené 250 g
  • brokolice 1/2 ks
  • čerstvý koriandr
Postup
1

Pokud si budete dávat curry s rýží, začněte s její přípravou jako první. Samotná omáčka zabere pouze 15–20 min.

2

Zvolte hlubší pánev. Na ghí másle orestujte kostičky cibule. Přidejte 1 lžičku curry pasty a důkladně promíchejte s cibulkou. Společně restujte další 1 minutu.

3

Nyní přilijte 300 ml kokosového mléka, přidejte 2 lžíce arašídového másla, 2 lžíce tamari a míchejte, dokud se arašídové máslo nepropojí s mlékem.

4

Do omáčky přidejte krevety (přidávejte rovnou mražené) a vařte na mírném ohni 10 minut. Těsně na konec přimíchejte šťávu z ½ citronu.

5

Ve varné konvici si ohřejte vodu. Přelijte ji do malého hrnce, přidejte růžičky brokolice a vařte přibližně 5–10 minut. Brokolici sceďte a podávejte s omáčkou a rýží. Na závěr posypte nasekaným koriandrem.

Curry arašídová omáčka s krevetami 2 Foto: Curry arašídová omáčka s krevetami; foto: P&G Foodies

Seznamte se s P&G Foodies 

P&G Foodies Foto:

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.