Novinky na trhu: kuchyňský robot, nealko pivo nebo český autentický likér

Novinky a tipy pro měsíc červenec Foto: Novinky a tipy pro měsíc červenecFoto: TZ

Dnešní výběr tipů a novinek vám přináší hned tři mašinky do kuchyně, ale nezůstane pouze u nich – na své si přijdou milovníci něčeho dobrého na zub i ti z vás, kteří si rádi dopřejí kvalitní likér nebo nealkoholické pivo.

Robot Cooking Chef

Společnost Kenwood, tradiční britský výrobce kuchyňských spotřebičů, uvedl na trh revoluční kuchyňský robot Kenwood Cooking Chef Gourmet. Druhou generaci tohoto robotu se zabudovaným indukčním vařením. Díky teplotnímu rozsahu v rozmezí 20 °C – 180 °C, si Cooking Chef Gourmet poradí s širokou řadou receptů od dlouhého pomalého vaření, přes restování při vysokých teplotách, až po běžné vaření či ohřívání. Robot disponuje výkonným 1500W motorem, takže si můžete být jisti, že si poradí jak s hnětením tuhých těst, tak i se šleháním či pomalým promícháváním. Můžete v něm šlehat žloutkové krémy, temperovat čokoládu, ale také vařit ragú nebo připravovat smažené pokrmy jako je wok. Více informací na stránce Kenwood

Novinky a tipy červenec (1) 2 Foto:

Buďte připraveni na léto s domácí limonádou

Zábava, slunce a voda patří mezi hlavní aspekty, které neodmyslitelně souvisí s prázdninami. Letní sezónu si jen málokdo z nás dovede představit bez dobrého nápoje. Pokud patříte mezi milovníky osvěžujících limonád, vybavte si kuchyň výrobníkem sody od LIMO BARu. Výrobník sody využívá technologii FSS, díky které lze s menší spotřebou plynu v bombičce vytvořit více limonády. Na správné množství oxidu uhličitého dohlíží dvojitý bezpečnostní ventil, který přebytečný plyn z láhve automaticky vypouští. O výrobu bublinek se stará univerzální bombička, která je plně kompatibilní se všemi výrobníky sody a její obsah lze opakovaně doplňovat v široké síti autorizovaných prodejců.

Novinky a tipy červenec (1) 3 Foto:

Nealko pivo od F. H. Prager

Naučili se dělat věci jinak než ostatní, se svou moštárnou dokázali prorazit na český trh a teď přijímají další výzvu. Majitelé prosperující značky F. H. Prager Cyril Holub a Ondřej Frunc přichází s novinkou, která nemá v České republice obdoby. Extra chmelené pivo typu ALE, IPA a Staut vaří v nealkoholické variantě. Aby podpořili své společenské aktivity, hodlají každý měsíc část výdělku pivovaru věnovat zajímavému projektu. Do budoucna se nová značka Illegal Brewery navíc chystá prorazit i s colou a tonikem.

Novinky a tipy červenec (1) 4 Foto: Křupavý sýrový snack Cri Cri Gran Moravia

Absolutním vítězem v letošní soutěži o „Mlékárenský výrobek roku 2017“ se stal sýrový snack Cri Cri Gran Moravia. Tento snack, který vzniká upečením sýru Gran Moravia v peci, je bez konzervantů, bez lepku, bez laktózy a je vhodný pro vegetariánskou dietu stejně jako všechny další výrobky z rodiny Gran Moravia. Lze jej použít jako lahodnou a rychlou svačinku, která dodá energii dospělým v práci či dětem ve škole, svým obsahem vápníku a vysokou výživovou hodnotou představuje výborné občerstvení při sportu. Oceníte jej ale i jako ingredienci do polévek či do salátů nebo jako křupavé pohoštění k vínu či pivu. Cri Cri jsou v prodejnách La Formaggeria Gran Moravia k dispozici v 15 g a nově také ve 40 g sáčcích, které díky charakteru pečeného snacku nemusí být uchovávány v lednici a lze si je vzít jako zásobu energie kamkoliv.

Novinky a tipy červenec (1) 8 Foto:

Horkovzdušná fritéza Sencor

Pro všechny, kdo si již od dětství oblíbil hranolky s kečupem nebo tatarkou, ale z jakýchkoliv důvodů již si smažené nedovoluje, pak pro ně máme tuto skvělou zprávu – SENCOR na jarním veletrhu Fast Day 2017 představil novou horkovzdušnou fritézu s fritovacím košem 2,6 l. Ve fritéze připravíte maso, zeleninové chipsy, hranolky a další oblíbené pokrmy zcela zdravě, bez tuku. 

Novinky a tipy červenec (1) 5 Foto:

Šípkový likér Wilder

Zámecká palírna Blatná ve spolupráci s distribuční společností Premier Wines & spirts uvádí na český trh nový autentický likér. Wilder se vyrábí z 42 druhů bylin a extraktu z šípků přímo v historické palírně. Inspirací pro vznik Wilderu se stal světoznámý blatenský pěstitel růží Jan Böhm, který šlechtil vzácné odrůdy divokých šípkových růží. „Böhmovy sady byly za minulého režimu v roku 1952 znárodněny, stejně jako nedaleká zámecká palírna rodu Hildprandtů. Wilder vznikl, aby nám připomínal, jak důležité je vážit si svobody, o kterou se dá tak snadno přijít,“ vysvětluje Alexander Suja, marketingový ředitel Premier Wines & Spirits. V prvním roce bude značka Wilder cílit především na český a slovenský trh s primárním zaměřením na bary a restaurace.

Kukuřičné lupínky Nový věk: mlsání bez výčitek

Novinky a tipy červenec (1) 6 Foto:

Každého občas přepadne mlsná a hledá, co by si kde zobnul, aby své chutě zahnal. Zkuste místo nezdravých smažených chipsů sáhnout tentokrát po lahodných tenkých kukuřičných lupíncích 
a zamlsat si úplně bez výčitek. Bezlepkové lupínky Nový věk navíc obsahují i amarantovou mouku a připravují se bez smažení. Oproti běžným smaženým chipsům mají kukuřičné lupínky o více než polovinu menší obsah tuku, a proto si jejich příjemnou chuť můžete užít s čistým svědomím. Pečené lupínky jsou navíc zcela bezlepkové. V jejich složení najdete především kukuřičnou a amarantovou mouku, pochutnají si tak na nich i celiaci či lidé, kteří se lepku vyhýbají. Lupínky Nový věk pořídíte ve dvou příchutích, klasické s mořskou solí, které můžete doplnit například domácí zeleninovou salsou, nebo s příchutí rajčat a bazalky, které se skvěle hodí k nadcházejícím letním dnům. Zakoupíte v běžné obchodní síti, praktické balení 65 g za 23 Kč.

Uashmama – Pikniky a grilování od teď až do podzimu

Grilování, pikniky a pomalé snídaně i obědy na terase patří k létu stejně jako teplo a sluníčko. S trochou štěstí si tyhle radosti budeme užívat až do konce září. Proto pro vás máme tipy na stylové piknikové servírování, ale i na pořádnou zástěru ke grilu, servírování teplého pečiva nebo třeba pěkný dárek pro hostitelku. Vše od Uashmama (vyslovujte jako anglické "washmama"), italské rodinné značky, která šije sáčky, kabelky, batohy a jiné doplňky z originálního materiálu - pratelného papíru. Právě tyto sáčky jsou na letní servírování ideální. Složíte je i do piknikového košíku, v parku vybalíte a cokoli do nich dáte, bude vypadat lahodně. Jemná růžová je ideální třeba na dámskou jízdu. Taky někdy přemýšlíte, jak servírovat horký popcorn, aby v míse nezvlhl? Sáčky z pratelného papíru jsou prodyšné, takže i horký popcorn či teplé pečivo v nich můžete servírovat zcela bez obav.

Novinky a tipy červenec (1) 7 Foto:

Připravila Tereza Pánková