Nová místa k návštěvě: bistro s knihkupectvím nebo podnik se zdravou výživou

Tipy na nové podniky Foto: Tipy na nové podnikyFoto: facebook

Dnes se nám v tipech na nové podniky sešlo hezké trio – bistro z Prahy, restaurace v Ostravě a plzeňský fresh bar. Radost proto budou mít milovníci vietnamské kuchyně, zdravé výživy, ale vlastně i knih. Čtěte dál! :)

Bistro Kaprova & Bookshop

Na místě bývalého a dobře známého knihkupectví v Kaprově ulici se nedávno objevil nový podnik – Bistro Kaprova & Bookshop. Můžete tu posnídat, poobědvat nebo povečeřet, odnést si něco s sebou, nebo jen tak posedět s přáteli u sklenky vína, míchaného nápoje či kávy. Na menu najdete oblíbenou středozemní kuchyni: italskou, španělskou, řeckou, francouzskou, ale i rakouskou nebo českou gastronomii obohacenou moderním přístupem. Co nás ale hodně baví, je jejich propojení s historií tohoto místa. Jak název napovídá, najdete tu i knihkupectví, které navrhli z úcty ke svému předchůdci.

Kaprova 45/10, Praha 1

Tipy na nové podniky - listopad 2 Foto:

Happy Bánh Mi

Happy Banh Mi je moderní rodinná vietnamská restaurace, která chce potěšit vaše chuťové pohárky tím nejlepším street foodem z Vietnamu. Pracují zde s domácími recepturami, čerstvými vietnamskými surovinami a bylinkami. A jak je jasné, celosvětově známá bageta bánh mi je důležitou složkou menu. Perfektně spojuje slané, kyselé, sladké, pikantní, křupavé, měkké, teplé a studené. Nechybí ale ani rýžové nudle nebo smažené závitky.

Nádražní 31, Ostrava

Tipy na nové podniky - listopad 3 Foto: The Fresh Bar

A jako poslední pro vás máme tip na nový podnik v Plzni. Na zdejším náměstí Republiky je už téměř měsíc otevřena kavárna/restaurace se zdravou výživou/mléčný a ovocný bar a jmenuje se jednoduše The Fresh Bar. :)

V nabídce najdete kromě kávy od berlínských Bonanza Coffee také smoothies, džusy a další nápoje – vychutnat si je můžete u nich, ale samozřejmostí je i take away. Co by to ale bylo za kavárnu bez nějakého dobrého koláče nebo sendviče... Ani to tu samozřejmě nechybí, v nabídce mají čerstvě připravované snídaně jako právě sendviče, smoothie bowls a mnoho dalšího.

náměstí Republiky 28, Plzeň

Připravila Tereza Pánková