6 tipů na podniky, kde si vychutnat valentýnské menu

6 tipů, kde si vychutnat valentýnské menu Foto: 6 tipů, kde si vychutnat valentýnské menuFoto: istockphoto.com + Facebook podniků

Mnoho restaurací nabízí speciální valentýnská menu, kterým jen stěží odoláte. Pokud si netroufáte na domácí valentýnské pohoštění, zkuste štěstí v některém z vybraných podniků – třeba se místečko pro dva ještě najde. ;)

Grand Cru a valentýnské menu Jana Punčocháře

Šéfkuchař restaurace Grand Cru Jan Punčochář pro vás připravil speciální sedmichodové valentýnské menu. Zkušený sommelier vám k němu navíc napáruje vína, která podtrhnou jedinečnou chuť jednotlivých chodů. Čekají na vás nevšední kombinace, jako například marinovaný siven s křenem a humří emulzí nebo pečená křepelka s červenou řepou a ostružinami. Cena menu pro jednu osobu je 2 990 korun, menu s vinným párováním pak 4 990 korun.

Kontakt na Facebooku

6 tipů, kde si vychutnat valentýnské menu 3 Foto:

První valentýnské menu v La Bibiche

Letos Valentýn dorazil i do podniku La Bibiche! Nachystali zde speciální valentýnské menu, které je ale stále vedeno v jejich street food stylu. Sestaveno je tak, aby každý chod obsahoval suroviny s afrodiziakálními účinky. Jako předkrm tu mají krůtí salát s chilli, mangem a avokádem. Hlavním chodem je burger s pastrami, lanýžovou majonézou a mladým špenátem. No a na závěr nesmí chybět čokoládové brownies s dýňovým pyré – vše za 290 korun. Pokud ale chcete, připraví vám navíc speciální růžový gin and tonic.

Kontakt na Facebooku

Valentýn v brněnské restauraci SIGNATURE

Neznámé pokrmy ze známých surovin. To je Valentýn v SIGNATURE restaurant. Zamilované páry se mohou těšit na nevšední překvapení. Dopředu budou představeny jen hlavní suroviny každého pokrmu, nikoliv kompletní menu. V něm nebudou chybět dary moře ani sladká tečka. Finální úprava jednotlivých pokrmů bude až do posledního momentu překvapením.

Kontakt na Facebooku

Článek

7+ tipů na valentýnské dárky k jídlu i pití Foto:

7+ perfektních tipů na valentýnské dárky k jídlu i pití

Jestli Valentýn slavíte, naše tipy oceníte už teď. Pokud se řadíte mezi zastánce prvomájové hubičky, můžete mít ve výběru jasno s velkým předstihem. ;) Jsou tu valentýnské...

Únor ve znamení lásky v Chateau St. Havel

Zámecká restaurace Chateau St. Havel se rozhodla nabízet valentýnské menu během celého února – pokud vám dnes není přáno, můžete si romantickou večeři ve velkém stylu vychutnat o pár dní později. Šestichodová degustace vás vyjde na 1 290 korun za osobu, čtyřchodová na 890 korun. Zvlášť si můžete přikoupit vinnou degustaci. Ale pozor, podáváno je vždy od 17 hodin.

Kontakt na webové stránce

Článek

Malinový cheesecake s bílou čokoládou Foto:

Připravte pro svou lásku dokonalé valentýnské menu!

I když někteří považují svátek svatého Valentýna za importovaný zvyk, my máme za to, že každá příležitost, kdy lze projevit lásku svému partnerovi a ještě se u toho dobře...

Valentýnské Belcredi Bistro

Podnik na Milady Horákové Belcredi Bistro přináší speciální valentýnské menu a příjemnou atmosféru. Protože Valentýn není o dárcích, ale hlavně o bezstarostných chvílích v příjemném prostředí, které trávíte se svými milovanými. Ochutnat tu můžete slávky na bílém víně, jehněčí hřebínek s bramborovým pyré a čokoládový fondant s jahodovým coulis a zmrzlinou. Pokrmy se dají objednat samostatně, ale také jako celé menu za 690 korun.

Kontakt na Facebooku

6 tipů, kde si vychutnat valentýnské menu 2 Foto:

Elegantní Valentýn v Art Nouveau

Prožijte krásný valentýnský oběd nebo večeři při živé klavírní hudbě ve francouzské restauraci Art Nouveau v Obecním domě v Praze. Připraveno pro vás bude romantické menu, ale také květina pro váš doprovod nebo drink na uvítanou. I zde sázejí na mušle, tentokrát sv. Jakuba, přichystán pro vás bude i chateaubriand z hovězí svíčkové a na závěr sladké překvapení od šéfcukrářky; to vše za 2 250 korun.

Kontakt na Facebooku

+ valentýnská maličkost na závěr

Pokud chcete k romantické večeři přidat i nějakou tu maličkost, doporučujeme zaběhnout do obchodu Flying Tiger Copenhagen. Srdce jsou aktuálně velmi oblíbeným motivem, takže je najdete na zápisníčcích, plátěných taškách i klíčenkách.

Připravila Tereza Pánková